Navigācijas aplikācijas mobilā telefonā
Kuras bezmaksas Navigācijas aplikācijas jūs lietojiet mobilā telefonā, braucot ar mašīnu? Kādi plusi, kādi mīnusi? Interesē tādas, kur netiek izmantots internets, bet gan GPRS un kur balss latviski saka - _brauciet pa labi un pēc tam pa kreisi_. Man ir tāds HERE, bet es baidos izmantot, ka nepienāk no operatora baigais rēķins par internetu. Un kā tās kartes un to atjauninājumi tiek ielādētas mobilajā, arī bez interneta? Vai arī tās ielādē pirms brauciena mājās no WiFi? Un braucot, teiksim, Lietuvā arī viss strādās un bez maksas?Ariel 1 Vispār GPRS un internets ir viens un tas pats. GPRS ir ļoti vecs un lēns internets.
Torpedo Ariel, es tak esmu galīgs profāns tajā lietā, tāpēc arī prasu. GPS laikam tad pareizi jāraksta. Nu, tas, kas no kosmosa pavadoņiem nosaka atrašanos vietu. A kāpēc tas ir par velti?
AivarsN 2 Man jau sākotnēji telefonā bija instalēta Google maps. Dažreiz esmu lietojis un man ļoti patīk. Patīkama sievietes balss latviešu valodā vienmēr izstāstīs kā nokļūt līdz mērķim,ja vien tas nav kāds neapdzīvots klajums. Pat meža vidū esot,var saprast uz kuru pusi mājas. Var papildināt ar jebkuras valsts jaunāko karti.
janisb 1 2 online iekš LV - waze, live trafiks liela lietotāju bāze, offline here maps (ex nokia maps)
sailing 1 pa LV ar vaze braukaaju (praktiski visu laiku)
zebs
1
HERE Maps var ieslēgt opciju "use app ofline" un nebūs nekādas mobilo datu pārraides un lielu rēķinu. Tikai pirms tam karte jāielādē telefonā. To var izdarīt mājās caur Wi-Fi. Kādreiz lietoju Nokia Maps (kas tagad ir HERE). Ļoti precīzi darbojās, arī laukos, kur citām navigācijām ceļu tīkls ir sliktāks.
HERE Maps jau mājās, internetā, var iezīmēt galamērķi un saglabāt. Jāizveido lietotāja konts (bez maksas), ko pēc tam ieraksta arī telefonā esošajā HERE Maps. Pēc tik vien tā darba, kā izvēlēties telefonā (kartē) vajadzīgo galapunktu.
GPRS ir datu pārraide izmantojot internetu.
GPS ir navigācijas (pozicionēšanas) sistēma
Bazhix
Es izmantoju divas. Šeit pieminēto HERE maps (visbiežāk ir izmantots sabiedriskajam transportam - konkrēti metro, bet Rīgā zina arī tramvaju maršrutus) un mans iecienītais maps.me (visām pārējām navigācijām). Abos gadījumos (here maps gadījumā gan ir jāieliek ķeksis, ka izmantosi offline) nepieciešams mājās lejuplādēt apgabalus (here maps būs lielāki apgabali, kas aizņems vairāk vietas, maps.me ir sadalīti pa mazākiem gabaliņiem, bet var gadīties "izbraukt" no lejuplādētā apgabala ārā) un būs balss norādes (maps.me ir tikai angliski) - arī iepriekš jālejuplādē, kur braukt un strādā abas aplikācijas apmēram vienādi :)
Bez šīm man vēl ir google maps, bet neatceros, kad šo kaut kur būtu izmantojis - bet šiem arī ir offline iespējas ar visām googles fīčām :)
Ants Jau gadiem izmantoju IGO dažādās versijjās. Neko labāku neesmu redzējis. Ir daži bet... Programma ir apjomīga, beidzamā versija 12 Gb. Ja instalē uz atmiņas kartes, neērtības ar startēšanu. Runā un raksta Latviešu un citās pazīstamās valodās. Nekad nav pievīlusi!
Bazhix
Un vispār - ja brauc pa ES vai EEZ valstīm, tad visi trīs mūsu operatori piedāvā tādus tarifu plānus, kur interneta izmantošana šajās valstīs ir bezmaksas (tiem, kam PSRS sistēma nav dieva vietā, lūdzu lasīt kā - iekļauta vairākos tarifos, kurus cilvēks var izvēlēties), līdz ar to online vai offline karte ar navigāciju vairs nav tik liela starpība :)
Ja tas šķiet neērti vai pārāk dārgi - vēl var atbilstošajā valstī nopirkt attiecīgā operatora sim karti un izmantot internetam to (eksotiskākās valstīs tas ir gana izdevīgi un ērti) :)
Cafe_Noir
lietoju gan weizu, gan gugle mapsu. abām ir atšķirīgi uzstādījumi, tāpēc lietoju abas. weizā nepatīk tas sanarkojies pārpozitīvais uz adatām sēdošais vīrietis, toties ceļu pasaka labāku. mapsā sievietes balss ir aizmidzinoša un tāda, ka var neievērot teikto - aizbraucu garām šad un tad.
ideālo neesmu atradusi
Kadu navigacijas programmu izmantot telefona ? (17)
Mobilo telefonu teleobjektivi (5)