Displejā paliek bilžu "spoki"

Arvienvārdsakot - iepsējams pēc pārkaršanas tiešos saules staros manam Nokia 6303 uz ekrāna paliek bilžu "spoki" t.i. piem., pārslēdzoties uz izvēlnēm "zem" ikonām rēgojas fona bildes paliekas... vai to var kā "ārstēt", jebšu displejs ir metams ārā. Jāsaka, ka vispirms sāka rēgoties kreizā stūra baterijas, antenas un LMT logo okoniņas, bet ar laiku pievienojās aizvien vairāk detaļas no fona bildes, līdz beidzot arī teksti no lasītajām īsziņām...

cilveex (2011-07-17 17:49)      Problēma ir tajā, ka matricas kristāli paliek iepriekšējos krāsu attēlošanas režīmos un nespēj ieņemt pamatstāvokli. Kristāli atceras savu stāvokli(cauri "laist" tikai noteiktu krāsu) un nespēj no tā iziet. Šī te ir "slikta" problēma. Droša risinājuma nav, kā vien ļaut displeja kristāliem atgūt to pamatstāvokli pašiem, t.i. izslēdzot displeju pat uz vairākām dienām. Otrs variants ir izveidot 100% ekrāna izmēra baltu fona attēlu un arī to atstāt uz ilgāku laiku neļaujot izslēgties. Bet šie gājieni var nepalīdzēt.

sp69 (2011-07-17 18:17)      Mēģini kā cilvēks saka un domā par LCD maiņu.

riks (2011-07-17 22:39)      nebēdā ne nieka, es reiz lēti krutu monitōru dabūju nopirkt tādēļ, ka uz tā Pīķa vai ♥ dūzi varēja redzēt i neieslēdzot.

JurisK (2011-07-18 02:29)      Ja garantija jau beigusies - kraaj naudu jaunam.

cilveex (2011-07-18 08:21)      "Ja garantija jau beigusies"
Šo te lietu, Juri, garantijās nelabo un neko nemainīs(vismaz, ciktāl runa būtu par datoru displejiem, par trubām precīzi nezinu).

JurisK (2011-07-18 11:03)      Bet vai tad tas nenoziimee, ka displejs nedarbojaas deelj sliktas kvalitaates? Ja tieshaam nav tureets tas verkjis karstaa dienaa automashiinaa pie stikla. Nav tachu starpiiba - pletiizers vai mobiilais telefons - ja garantijas laikaa pie normaalas ekspluataacijas nedarbojaas kaa naakaas - braakjis!

cilveex (2011-07-18 11:14)      bet to neatzīst par brāķi un tas arī nav brāķis. piem Philips šo situāciju apraksta šādi:
“When an unchanging fixed image or repetitive sequence is displayed over a sufficiently long time interval, electrically charged particles (ions) that are always present in liquid crystal material can collect at the LCD panel electrodes. These ions cause a parasite electric field that affects the normal LCD behavior. The result is observed when the screen image is changed, and a residual image of the previous image can be seen – this is image retention. In most cases, image retention is temporary, and can be reversed by taking particular measures. However, when no measures are taken for long time, image retention can become permanent.”
Arī saules radiācija droši var būt par iemeslu un tā nebūs ražotāja vaina - brāķis.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu